Jak pracuji
To, co dle mého názoru, vede k vyřešení problémů, se kterými klient přijde, je poctivá analýza toho, jak klient v dané oblasti funguje. A to nejen toho, co si o sobě myslí, ale i toho, jak se cítí, jaké má pochybnosti, co ho napadá. Jen část našeho fungování je ovlivňována vědomě – větší část toho, jak jednáme, jaké kroky děláme a jak se rozhodujeme, je ovlivněná našim podvědomím – tedy vzorci, které si v sobě neseme. A byť jsou v podvědomí, mají velký vliv na to, jak ve svém životě fungujeme – ve vztazích, v každodenních situacích, zkrátka všude. To, že jsou v podvědomí neznamená, že jsou nedostupné – jen o nich běžně nepřemýšlíme nebo si nepoložíme vhodné otázky. A v tom vidím velkou část své práce – ve společném mapování toho, jaké vzorce klienta v dané situaci ovlivňují a hledání souvislostí, které nejsou patrné na první pohled, ale díky jejich objevení se postupně začne rýsovat řešení problému. To je často v přestavbě představy o sobě – zkrátka kolikrát nevidíme reálně sebe nebo danou situaci, filtrujeme jí zkresleným filtrem a pak neděláme vhodné kroky. Během procesu mapování problému narazíme často na věci, které pro nás nejsou moc lichotivé, na druhou stranu, když si je přiznáme, tak s nimi můžeme něco začít dělat, a to je podle mého názoru základ změny.
Co nabízím:
Individuální konzultace
Poskytuji individuální konzultace, kde pracuji s dospělými nebo i většími děttmi. Zaměřuji se na témata stresu, nízkého sebevědomí, depresí či jiných nepříjemných pocitů, strachů a obav, na problémy v partnerském soužití, pracovním prostředí, navazování vztahů, na problémy ve vztazích s dětmi, rodiči, prarodiči apod. Se svými klienty řeším i témata spojená s učením se cizím jazykům, se ztrátou životního smyslu a vůbec zkrátka to, s čím se zrovna potýkají a hledají řešení.
Rodinné konzultace
Často a ráda konzultuji témata spojená s výchovou dětí - ať už přístup k dětem ze strany rodičů tak i problémy dětí - například různé strachy, problémy s usínáním v cizím prostředí, s pozorností a hyperaktivitou ve škole, agresivitu, jak se vypořádat s rozvodem rodičů, sebepoškozování apod. U dětí mladších (cca do věku 8 let) je vhodná konzultace spolu s rodičem a posléze obvykle práce hlavně na straně rodiče na změně jeho přístupu. U dětí cca od 8 let obvykle konzultace kombinujeme - společnou s rodiči (rodičem) a samostatnou, kdy pracuji s dítětem bez rodičů.
Na konzultaci je možnost přijít jako celá rodina či dospělý s dítětem, podle povahy toho, co je potřeba řešit.
Párové konzultace
Dále se věnuji párovým konzultacím, kde řešíme partnerské problémy - vzájemnou komunikaci, vzájemná nedorozumění, problémy v sexuální oblasti apod. Na sezeních obvykle rozebíráme konkrétní situace, které vám dělají potíže a hledáme, jak jinak je můžete řešit.
Besedy a přednášky pro rodiče
Pořádám také besedy a cykly besed pro rodiče zaměřené na výchovu a přístup k dětem. Besedy pořádám i na objednávku v různých mateřských či rodinných centrech. Cykly besed otevírám obvykle na jaře a na podzim nebo po dohodě. Délka je obvykle 3 až 6 setkání.
Terapeutické pobyty
Více info v samostatné záložce.
O mně
Narodila jsem se v roce 1974 v severních Čechách, kde jsem vyrůstala, vystudovala gymnázium a odkud jsem pak v 18 ti letech odešla studovat do Prahy. Ke konci střední školy jsem se rozhodla pro studium psychologie, kterou jsem pak nejdřív spolu s českým jazykem a literaturou a potom jen jako jednooborové studium vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Ke konci třetího ročníku jsem měla velkou potřebu se naučit anglicky a odjela jsem na rok do Velké Británie jako au-pair. Pobyt v Anglii mě jednak inspiroval k tématu mé diplomové práce (psychologický pohled na práci au-pair – analyzovala jsem rozhovory s různými au-pair s jejich zkušenostmi a hledala s jakými nejčastějšími překážkami a problémy se potkávají a jak je řeší) a zejména mě nasměroval na několik let v pracovní oblasti – po návratu do Čech jsem začala učit angličtinu - nejdříve soukromé hodiny a pak jsem si založila vlastní jazykovou školu a spolu ještě s jednou kolegyní jsme vytvořily vlastní metodu výuky, kterou jsme nazvaly Rozvázaný jazyk, a ve které jsme uplatnily jednak moje znalosti psychologie – jak lidem pomoci překonat bariéry v učení, které mají ve své hlavě (na základě této zkušenosti nabízím konzultace v případě problémů při učení se cizím jazykům) - ale také využily přístup tzv. učení zážitkem, se kterým jsme měly zkušenost z práce v neziskové organizaci Prázdninová škola Lipnice. 
Do Prázninové školy jsem přišla v 17 ti letech poté, co jsem absolvovala jejich jeden zážitkový prázdninový kurz pro studenty středních škol a který mě naprosto nadchl a rozhodla jsem se, že na vytváření podobných kurzů se chci také podílet a pak asi 8 let jsem byla členkou různých týmů, ve kterých jsme připravovali kurzy pro různé věkové skupiny – měly různou náplň, ale vždycky šlo o to lidi zapojit, nadchnout, přimět je k tomu se ukázat a dát ze sebe to nejlepší, jít do akce, že je lepší risknout, že se třeba něco nepovede, ale je třeba jít do věcí naplno a to se pak naplno vrátí v pocitu plně prožité přítomnosti.
Během studia na vysoké škole jsem využila ještě možnost půlročního studia v USA, kde jsem studovala na Universitě v texaském Austinu a americký způsob studia mě hodně nadchl a o kus rozšířil moje obzory - jednak ve způsobu studia a jednak v oblasti psychologie a psychoterapie jako takové.
S mým manželem jsme se potkali v roce 1998 po mém návratu z Velké Británie v době, kdy byl rozhodnutý odjet za 3 měsíce na roční zkušenou do Austrálie, takže jsme se po seznámení skoro rok neviděli, ale udržovali spolu intenzivní kontakt pomocí mailů a telefonátů. Po jeho návratu jsme spolu začali žít v Praze, v roce 2001 jsme se vzali a v roce 2003 se nám narodil syn Albert. S potřebou druhého dítěte vznikla i potřeba se přestěhovat do většího a tak od roku 2006 bydlíme v Kladně. V roce 2007 se nám narodila dcera Anežka. V Kladně bydlíme poblíž Montessori mateřské školky, kam chodily obě děti a v jejímž areálu jsem založila Montessori klub pro děti (www.montessoriklub.cz). Klub jsem vybudovala a založila v roce 2010 a čtyři roky vedla. Byl určený pro děti předškolkového věku (2 – 3 leté), kam docházely samy nebo s rodiči a měly možnost využít Montessori připravené prostředí pro svůj rozvoj. Zároveň jsem v klubu fungovala jako psycholožka a rodiče se mnou mohli konzultovat problémy s výchovou svých dětí. Díky práci v klubu jsem děti mohla pozorovat při hře, interakcích s ostatními dětmi či s rodiči a rodiče s nimi a pak vypozorované využít při konzultacích. Byť se mi Montessori přístup v lecčem líbí, tak mi po čase přišel omezující a tak jsem klub předala kolegyni, která ho dál rozvíjí.
Výchova dětí a vůbec přistup rodičů k dětem, jejich vzájemné vztahy, jsou jednou z mých specializací. Vychází to z velké části i z mojí osobní zkušenosti se starším dítětem – synem, který nebyl už od narození zrovna vzorné dítko, od malička vyžadoval spoustu pozornosti, málo se dokázal zabavit sám, byl hodně uvztekaný, panovačný a když nebylo něco po jeho, tak to dal dost jednoznačně najevo. Je dítě prvorozené a my jako novopečení rodiče dost tápali, jak si s tím poradit – zkoušeli jsem mu vyhovět , co to šlo, aby se tedy nevztekal, zkoušeli jsme to po dobrém i po zlém, ale výsledek byl, že tím, kdo v rodině rozhodoval jsme nebyli my dva s manželem, ale naše tří, čtyřleté dítě, se kterým jsme si nevěděli rady. Postupně jsme pochopili, že to, co děláme, nevede k cíli – že řešením není snaha vyjít stále po dobrém, snažit se vyhovět všem jeho představám v domnění, že pak bude klid. Krok po krku jsme se postupně stávali rodiči, kteří neváhají nastavit a trvat na hranici, postarat se i o svoje potřeby a netolerovat chování, které se nám nelíbí. A ustát si svůj přístup i navzdory babičkám a dědečkům, kteří mu jako prvnímu vnoučeti dovolili snad úplně všechno. Dnes je synovi 16, studuje na střední škole a řekla bych, že máme stále lepší a bližší vztah. A co je nejvíc důležité – pochopila jsem, že rodičovství je nikdy nekončící hra, ve které není slabého spoluhráče – i já musím hrát naplno, protože děti naplno hrají od narození. Díky zkušenosti se synem mám velké pochopení pro rodiče, kteří různě hledají jak mít dobré vztahy se svými dětmi, kde to není jednoduché a pomáhám jim najít takový přístup k dětem, který povede k oboustranné spokojenosti.
V době, kdy jsem studovala psychologii, jsem intenzivně hledala, jakým způsobem bych pak ráda v budoucnu pracovala se svými klienty – studium samotné vysoké školy mi nepřišlo dostačující k tomu, abych se cítila dostatečně připravená a vybavená, a tak jsem už během školy absolvovala různé vzdělávací semináře zaměřené na psychoterapii (neverbální techniky, relaxace apod..) a tříletý psychodynamicky orientovaný psychoterapeutický výcvik. Hledala jsem pro sebe uspokojující způsob práce s klienty a přístup k nim. Nakonec v práci s klienty používám zejména výcvik v praktické životní filozofii Principy života®, který jsem absolvovala původně hlavně pro práci sama na sobě, ale který se ukázal jako velmi funkční nástroj a přístup pro práci s klienty – tato filozofie vnímá člověka jako někoho, kdo není oběť okolností, ale tím, kdo může měnit a ovlivňovat sebe a svoje vztahy tak, aby byl spokojený s životem, který žije. Přístup, který staví na tom, že netřeba měnit nejdříve vnější okolnosti, abychom mohli být spokojeni, protože změnit věci venku je leckdy nemožné, ale že můžeme měnit svoje postoje, modely a vzorce svého fungování, které ač uloženy v našem podvědomí, zásadní vytvářejí podmínky, ve kterých žijeme. A že je s pomocí koučovaného rozhovoru možné tyto vzorce vytáhnout na světlo a změnit je. Že jsme to my, kdo můžeme svůj život vytvářet a krok za krokem měnit, pokud jsme s ním nespokojeni, pokud za něj přijmeme odpovědnost.

Terapeutický workshop
„Chci se změnit aneb jak z toho ven“
Nabízím intenzivní terapeutický workshop určený pro ty, kteří se dlouhodobě či aktuálně potýkají s nějakým nepříjemným osobním stavem (rozchod, smutek, ztráta smyslu atd..) či problémem (nedaří se najít partnera, vleklé problémy v partnerském vztahu, ) a potřebují dostatek času a podporu, které by je nasměřovali k řešení a zlepšení situace. Je vhodný pro ty, kdo hledají jak z neuspokojivých vztahů doma či jinde, potřebují najít nějaké další směřování v životě, rodině či práci. Vícedenní intentzivní práce na sobě vám může pomoci k tomu přehoupnout se přes nějakou pomyslnou bariéru či dostat se dál od bodu, kdy vás některé situace opět a opět stahují zpátky, abyste se mohli odrazit a jít dál.
Budeme vaší situaci probírat z různých stran, hledat cestu jaké osobní mechanismy a vzorce jsou za neuspokojivou situací a brání vám se posunout dál. A to nejen povídáním, ale i s pomocí různých zážitkových technik, které vám můžou zprostředkovat hmatatelnou zkušenost s tím, jak věci řešíte či jak byste je řešit mohli. Zkrátka budeme zkoušet různé cesty, jak vám pomoci udělat potřebný krok k řešení či stabilizaci situace, ve které jste či jak se z ní dostat ven. Mám zkušenost, že spousta vzorců, které ovlivňují naše chování a přivádějí nás do situací, které se nám nelíbí, se nejlépe projevují v tom, jak jednáme, jak se chováme, jak interagujeme s ostatními – proto využijeme toho, že vás během těch několika dnů bude vidět, jak jednáte s ostatními lidmi, jak se zapojujete do všeho dění a díky tomu je šance, že přijdeme na to, co potřebujete změnit, abyste např. přestali mít depresivní náladu, proč se vám nedaří navazovat vztahy, jednat s ostatními apod.. Zároveň vidím velký přínos v tom, že nebudete omezeni krátkou dobou konzultace jako při docházkové terapii, ale budete mít k dispozici delší časový úsek.
Po skončení pak bude k dispozici následná podpora ve formě již docházkových konzultací či je možné pak využít další intenzivní seminář.
Bude konat v rodinné, podporující, bezpečné a nehodnotící atmosféře v menší skupině (max. 6 lidí) se dvěma terapeuty na soukromém objektu v přírodě, se stravou a ubytováním. I tím, že se dostanete mimo domov a obvyklou rutinu, vám může pomoct se na sebe podívat jinak.
Aktuální termín: momentálně není žádný vypsán
Místo: Černčice u Petrohradu
Cena: bude upřesněna, orientačně cca 4600,- (v ceně ubytování, strava a cca 25 hodin terapie)
Vede a zjišťuje: Mgr. Anita Michajluková
Přihlášky: Anita Michajluková, 777 859 847, anita@psychickaodolnost.cz
Určeno: těm, kteří se dlouhodobě či aktuálně potýkají s nějakou neuspokojivou situací – např.. depresivním stavem, stav po rozchodu s partnerem, vyrovnávají se se ztrátou někoho blízkého, dlouhodobou nerozhodností, nespokojeností s vlastním životem, rezignací, nedaří se vám najít a partnera apod.. Pokud váháte, jestli pro vás je workshop vhodný, zavolejte a domluvíme se.
Zážitkové tábory
Letní zážitkový tábor pro rodiče s dětmi

Kde: Medlov, Vysočina Kdy: 6 .- 14. 8. 2019
Cena: dospělý 5 600,-Kč, dítě 4 800,-Kč
Cena zahrnuje: ubytování ve stanech s podsadou, celodenní stravu zajištěnou kuchaři, teplou vodu ve sprchách, celodenní program
Určeno: pro děti starší 8 let, u dospělých věkový limit není stanoven
Kontakty: zazitkovetabory@volny.cz
777 859 847, 737 987 983
Více info a fotky najdete také na facebookové stránce: https://www.facebook.com/zazitkovetabory/
Nabízíme možnost zažít společně 9 dní, které určitě nebudou žádnou rutinou, ale plně prožitým časem. Čeká na vás spousta her, aktivit, dobrodružství i neznáma, které zažijete spolu jako rodina nebo jako jednotlivec nebo společně v týmu se členy ostatních rodin, se kterými tam budete. A rozhodně se nemusíte bát, že byste se nudili – čeká vás různorodá nabídka. Díky každému programu, kterého se účastníte, můžete něco zažít, nějak se cítit, zjistit něco o sobě, o vztazích v rodině nebo o tom druhém. Jako všechno, co je zážitek, se to slovy špatně popisuje a proto jsme si vzali na pomoc i slova těch, kteří to s námi zažili vloni:
„Jak bych To nazvala? Program nabitý aktivitami. Střídají se sportovní, taktické a intelektuální hry. Absolvovala jsem několik kurzů zážitkového charakteru pro dospělé a musím říct, že je úžasné zažít to všechno spolu s našimi relativně malými dětmi. Zážitek pro mě byl hlavně o tom, co všechno si umíme užít, zapojit se, a že jsme prostě tým:-). Doporučuji všem, komu nevadí se zapotit, umazat a občas se trochu překonat“.
Eva Vítovcová (40), projektový manažer
„Jeďte a budete koukat, co je ve Vás, jaký nevídaný dobyvatel s fantazií, jaký dobrodruh. Všechny hry, které jste hráli jako děti, se Vám vybaví, zintenzivní. Dospělí hráli ještě s větší vervou než děti, holt nám ty hry chybí, chybí nám snění a fantazírování - to se vám v bohaté míře dostane v Medlovském kempu. Připravte se taky na to, že se doženete až k slzám všelijakým. Být skutečně spolu a zažívat spolu se svými nejbližšími je to nejkrásnější, co nikdy nezapomenete“.
Janka Plzáková, firma Plzák z Plzně
"Na tábor jsem se hrozně těšila, i když jsem nevěděla, co mě tam přesně čeká. Opravdu jsem nečekala tak nabitý program už od samého začátku a snažila jsem se z některých aktivit vykroutit. No, ale postupně jsem začala zjišťovat, že mě vlastně všechny ty aktivity baví, protože se mi hrozně líbilo být součástí nějakého týmu a snažit se fungovat tak, abych byla pro tým přínosem".
Hanka Barberová s Natálkou (11) a Adriankou (8)
Kdo jsou organizátoři:
Všichni jsme se v minulosti intenzivně věnovali oblasti zážitkové pedagogiky a organizovali desítky různých zážitkových kurzů a akcí, ať už v rámci Prázdninové školy Lipnice či jinde a jinak. A protože máme chuť tyhle zkušenosti dál využívat, a také jsme chtěli ukázat našim vlastním dětem, čeho jsou jejich rodiče schopni, rozhodli jsme se před nějakou dobou začít dělat takovéto tábory.
Kontakty
Tel.: 777 859 847
E-mail: anita@psychickaodolnost.cz
Konzultace poskytuji v Praze a v Kladně. V Praze ve středu a pátek, v Kladně pondělí, úterý a čtvrtek. Pracovní doba 8:30 - 21:00, dle objednání.
Adresy, kde mě najdete:
Praha:
Na Poříčí 12 (budova Palác YMCA), Praha 1
1. patro (nikoliv mezanin), místnost č. 110
Na zvonku vedle výtahů u vstupu do chodby volte číslo 40, pak jsou to třetí dveře vpravo
Spojení:
Metro: trasa B, zastávka Náměstí Republiky (výstup směr Náměstí Republiky)
Tram: 14, 5, 8, 24, 26, 3 - zastávka Náměstí Republiky
Parkování:
Nejlépe v podzemních garážích nákupního centra Palladium.
Kladno:
Na Vyhaslém 815, Kladno 272 01
Kancelář se nachází v areálu s vysokým komínem - bílé budovy po levé straně při příjezdu na sídliště Na Vyhaslém. Vchod je ve vnitřím rohu - dveře se stříškou a růžemi postranách. Zvoňte na zvonek Michajluková, uvnitř budovy jděte pak s navigací cedulek "Mgr. Anita Michajluková - psychologické poradenství". Nenechte se odradit, je to trochu labyrint chodeb. Kancelář je v 1. patře.
Spojení a parkování:
MHD spojení bus č. 3.
Parkování podél silnice u objektu.
Ceník
Individuální konzultace, rodinné konzultace a Skype konzultace:
doba konzultace 90 min = cena 1100 Kč
doba konzultace 60 min = cena 900 Kč
Četnost i intervaly mezi konzultacemi mohou být různé, záleží na Vašich potřebách, obvyklá frekvence je 1 za 14 dní až 3 týdny.
Možnost zakoupení balíčku konzultací 4 + 1 zdarma. Cena balíčku 4 400,-, možmo zaplatit nejpozději při druhé konzultaci.
Dále je možnost hrazení konzultací ze zaměstnaneckých benefitů, konkrétně skrze sytém Benefit Plus.
Párové (partnerské) konzultace:
doba konzultace 120 min = cena 1800 Kč
Možnost zakoupení balíčku konzultací 4 + 1 zdarma v ceně 7 200,-.
Ceny při konzultacích v Kladně:
individuální a rodinné konzultace 90 minut = 700,-
individuální a rodinné konzultace 60 minut = 500,-
párová konzultace 120 minut = 1 200,-
Platby v hotovosti na místě nebo převodem na účet vedený u Komerční banky č. 51 - 2941890227/0100
Storno podmínky: při zrušení objednaného termínu méně než 48 hodin předem z jiných než závažných důvodů je storno 100% ceny konzultace.
IČO: 72577647
ŽL č.j. OŽ/6532/06/MA, vydal ŽO Magistrát města Kladna pod ev.č.350303-3528
Místo podnikání: Na Vyhaslém 3265, Kladno, 27201